Metaverse Arsa Nasıl Satın Alınır? Sanal Arsa Nerden Alınır?

Metaverse Arsa Nasıl Satın Alınır? Sanal Arsa Nerden Alınır?

Metaverse arsa nerden alınmalı?, nereye yatırım yapılmalı?, satın almak için ne yapmak lazım? Sanal arsa (Metaverse) satın almak için aklınıza takılan genel sorunların cevaplarını bu yazıda bulacaksınız.

Metaverse (Sanal) Arsa satın almak için öncelikle bir cüzdan hesabınız olması gerekmektedir.

Cüzdanınızda OVR coininden bulunması gerekmektedir. Ovr coinin bcs adresini resmi sitesinden alınız.

Cüzdanınız var ise; “ovr.ai” sitesine giriyoruz. Daha sonra sitenin üst kısmında bulunan “Buy OVR” kutucuğuna tıklıyoruz.

Ovr.ai sitesinin görseli

Daha sonra açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Sign In” butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede sol tarafta “Connet Wallet” a tıkladıktan sonra cüzdana bağlamamız gerekiyor hesabı.

Ovr.ai sitesinin görseli

Cüzdan üzerinden bağlantı hatası genelde yaşayan kişi sayısı çok fazla. Bu sisteme cüzdanınızın sadece ” Ethereum Ağı” üzerinden bağlanabilirsiniz. Eğer “Binance Smart Chain” ağında iseniz “Ethereum Ağı“na geçip sisteme giriş yapabilirsiniz.

Açılan safyadan harita üzerinden boş olan istediğiniz yeri satın alabilirsiniz. Eğer birden fazla yer alacaksanız haritanın sol alt kısmında “Multiple Land Selection” e tıklayıp birden fazla yer alabilirsiniz.

Alacağınız arsanın fiyatı haritanın alt kısmında turuncu renkte (Price 4.08 şeklinde) bulunmaktadır. Beğendiniz arsayı almak için hemen fiyatın yanında bulunan “Init Auction” a tıklıyoruz. Sağ tarafta açılan pencerede “Your Bid” kısmına fiyatı girip “Place Bid“e tıklıyoruz.

Daha sonra arsanın satışının tamamen gerçekleşmesi için işlemin üzerinden 24 saat geçmesi gerekmektedir. Bu işlem süresince sizden daha fazla ücret ödeyen kişi bu arsayı satın alabilir. Satın aldığınız arsa ilk önce “Mor” renkte görüntülenecektir. Eğer 24 saat içinde sizden başkası satın almazsa rengi “Yeşil“e dönecektir.

Ovr.ai sanal arazideki (metaverse) renkler ne anlama gelir?

Ovr de bulunan sanal arazide peteklerde bazı renkler vardır. Peki bu renkler ne anlama gelir?

Şeffaf renk : Henüz satılmayan sanal arazi.

Mor Renk: Satın alınıp henüz açık arttırmada olan sanal arazi.

Yeşil Renk : Satın almış olduğunuz sanal arazi.

Açık Turuncu : Başkası tarafından alınmış sanal arazi.

Açık Kırmızı : Başkası tarafından satılan sanal arazi.

Gate.io’dan ömür boyu komisyon indirimli coin almak için buraya tıklayınız.

Brokercoin resmi twitter adresi için tıklayınız.