Kripto Paralar Rusya’da Yasaklanacak Mı?

Kripto para Rusya’da yasaklanmasının mümkün olabileceğini söylendi. Elvira Nabiullina (Rusya Merkez Bankası Başkanı) kripto paraların kullanımının Rusya’da yasaklanmasının mümkün olduğunu dile getirdi.

Anton Siluanov (Rusya Maliye Bakanı), Rusya Merkez Bankası başkanının kripto paraların yasaklanması hakkındaki konuşmasına cevap verdi. Kripto paraların yasaklanmasının imkansız olduğu ayrıca bitcoini yasaklamakla interneti kapatmanın eş değer olduğnu söyledi.

Rusya Merkez Bankası, kripto paraların korsan alım satım konusunda hassas davranmaları gerektiği, şeffaflığın olmadığı, dolandırıcılıkların artmasından dolayı yasaklanmasının gerektiğini savundu.

Kripto paralar yasaklansın mı yasaklanmasın mı tartışmaları bu cuma günü son bulacağa benziyor. Cuma günü Rusya hükümeti ile Rusya Merkez Bankası bir toplantı gerçekleştirecek. Bu duruma bir çözüm arayacaklar. Ortak bir kararda buluşmaları bekleniyor.

Rusya’da kripto paralar için tehlike çanları çalmaya başladı. Bitcoin, Rusya’da yasaklanırsa uzun süredir gelen düşüşüne devam edecek mi yoksa gelecek güzel haberle yükselişe geçecek mi hep beraber göreceğiz.